Mezinárodní veslařská regata 2021

23. 08. 2021 --- Články 455x 0

Mezinárodní třeboňská regata se konala ve dnech 21. – 22. srpna 2021 za účasti českých, rakouských, německých a slovenských závodníků. Závodů se účastnili převážně kategorie dětí a mládeže – žáci mladší, žáci starší a dorost. Do Třeboně jezdí také početná skupina seniorů – masters. Díky vynikající organizaci pořadatelského klubu TJ Jiskra Třeboň – oddíl veslování byla projednána možnost uspořádání mistrovských soutěží seniorů pro příští rok. Celkový počet závodníků byl 580, přičemž většina z nich startovala v sobotu i v neděli dvakrát, takže pořad závodu byl po oba dny osmi hodinový. Na závodech byla dohodnuta i reciproční účast na regatách pro veslaře TJ Jiskra Třeboň.

Celková cena akce činila Kč 92.725,04. Akce se uskutečnila i díky finanční podpoře Jihočeského kraje a to ve výši Kč 20.000,- z dotačního

programu Jihočeského kraje Podpora sportu, 1, výzva pro rok 2021.